Thajské masáže

Tradiční thajská masáž
Tradiční thajská masáž představuje masážní sestavu, která, stručně řečeno, sestává z kombinace akupresury, práce na energetických dráhách (masáž na energetických dráhách – sénách, je pro thajskou masáž klíčová) a protažení v jógových pozicích mezi nimiž masér hladce a plynule přechází. Jedná se o kombinaci tlakové techniky (akupresurní techniky) + strečinkové (protahovací – jógové) techniky a představuje základní masáž tradiční thajské medicíny.

Thajská masáž se liší od mnohých forem západně pojímané masáže například tím, že se při ní neužívá masážní olej, masér místo masážního stolu používá matraci přímo na podlaze a také tím, že klient zůstává oblečen. Thajská masáž je výborným doplněním jakéhokoliv cvičení a je vhodná pro klienty různého věku a s různými možnostmi.

Tradiční thajská masáž uvolňuje svalstvo, zlepšuje ohebnost kloubů, pomáhá při únavě či přepnutí ze sportu a napomáhá celkové pružnosti Vašeho těla. Tradiční thajská masáž vyrovná Váš energetický systém, takže se budete cítit odpočatě a zároveň plni energie.

Relaxační olejová masáž
Aromatická relaxační olejová masáž představuje velice relaxační formu thajské masáže. Jedná se o jemnou až střední masážní techniku spojenou s účinky léčivých extraktů aromatických olejů vyrobených z thajských bylin. Olej vstřebává do pokožky několik hodin a tím ji zanechává dlouhodobě vláčnou, uklidňující účinky přetrvávají několik dní.

Horká bylinná masáž
Horká bylinná masáž/léčba je jednou ze základních součástí tradiční thajské medicíny a jedním z nejzajímavějších způsobů kombinace hlavních větví thajské medicíny, tedy bylinářství spolu s thajskou masáží. Přikládáním bylinných váčků na tělo dochází k uvolnění svalové bolesti a ztuhlosti a také ke zvláčnění Vaší pokožky. Tato velmi příjemná relaxační masáž odstraní z těla škodlivé látky a vyčistí Vaši pokožku. Zahřeje tělo a zklidní Vaši mysl.

Byliny jsou každodenní součásti života v Thajsku a jsou užívány v tradičním léčitelství pro své omlazovací a harmonizující účinky na tělo, mysl i energii. Jedná se o bylinnou metodu v Thajsku známou jako Luk Pra Kob. Bylinné obklady jsou nahřáty v napařovacím hrnci a teplé jsou během masáže aplikovány na kůži.

Jsou vynikající v případě ztuhlých, bolestivých a natažených svalů a vazů, bolestí zad, artritidy, chronických bolestí či zranění, kožních chorob, migrén, chronického stresu a pocitu úzkosti. Směs tradičních thajských bylin používaná v těchto obkladech má současně uvolňující i povzbuzující účinky na tělo i mysl. Zklidňuje bolestivé a přepracované svaly, přičemž současně rozvádí tělesnou energii.

Královská masáž
Královská masáž je na rozdíl od thajských klasických masáží více relaxační a méně invazivní. Masérky nepoužívají tlakovou metodu, věnují se více uvolnění svalového napětí. Nastolení psychické rovnováhy je u všech masáží samozřejmostí. Tato masáž je prováděna v kombinací s aromaterapií originálním thajským aromatickým masážním olejem. Masáž vás za pomocí přírodních produktů celkově zklidňuje a působí relaxačně a antistresově na vaše tělo a pleť. Pravidelná masáž uklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, redukuje otoky a tuhnutí tkáně. Masáž s thajskými aromatickými oleji je zakončena přikládáním horkých bylinných sáčků na místa, kudy ve vašem těle proudí energie.

Masáž nohou
Jedná se o část tradiční thajské masáže. Masáž nohou je ideální pro unavené, těžké či opuchlé nohy. Masírováním reflexních bodů na vašich chodidlech pomáhá udržovat tělesnou rovnováhu, zlepšuje krevní oběh a zbavuje celé tělo únavy. Jde o kombinace masáže a reflexologie (spousta lymfatických zakončení). Provádí se v pohodlném oblečení.

Masáž hlavy, zad a ramen
Jedná se o část tradiční thajské masáže. Tato tlaková masáž je zaměřena na unavené svaly v oblasti zad, ramen, hlavy a krku. Uvolněním ztuhlých svalů dosáhnete hluboké relaxace a odstraníte chronické svalové bolesti. Je vhodná především pro uvolnění ztuhlosti po kancelářské práci. Provádí se v pohodlném oblečení.

Aktivní masáž
Tento druh masáže je zaměřen na odstranění bolesti svalů a vazů. Pohyby dlaní a palců v kombinaci s použitím speciálního aromatického oleje uvolní svalové napětí bolestivých míst. Tato regenerační masáž je vhodná především pro aktivní osoby a doporučuje se po jakémkoliv druhu sportovní aktivity.

Při masáží se používá speciální olej určen pro potíže svalového charakteru a pro thajské maséry představuje nezbytnou součást „výbavy“. Je charakteristický pro své protizánětlivé účinky, desinfekční účinky, působí proti svalové křeči, příznivě působí na natažené či natržené svalstvo a vazy a utišuje bolest (analgetikum).

Masáž pro těhotné ženy
Během těhotenství trpí ženy různými obtížemi, jako jsou bolesti zad, oteklé nohy a klouby, bolesti svalů, únavou a další neduhy. Pocity úzkosti a stresu, kterými těhotné ženy trpí, samozřejmě negativně působí jak na průběh těhotenství, tak na pracovní výkon. Je známo, že to, co budoucí matka prožívá, působí přímo na vývoj dítěte. Působení na vývoj dítěte se týká také příjemných pocitů a je vyzkoušeno, že pocit spokojenosti a klidu, které se ženě při masáží dostanou, je také přenášeno na dítě.

Masáž je jedno z nejstarších a nejjednodušších léčivých umění, které během těhotenství bezpečně a efektivně ovlivňuje „stres“ ženy (fyzický či emocionální). Masáž je způsob, jak léčit pocity znepokojení, neklidu, či sklíčenosti v průběhu těhotenství a je zcela přirozeným i přírodním řešením. Dopřejete-li si speciální těhotenskou masáž, naleznete krásný způsob, jak o sebe v době těhotenství pečovat a cítit se dobře.

Masáž pro těhotné je tedy velmi vhodná pro ženy, které si v době těhotenství rády dopřejí nejen možnost relaxace a odpočinku, také pro ty, které trpí bolestmi, ztuhlostí a pnutím celého těla v průběhu těhotenství, únavou či stresem. Je to jemná tlaková masáž, která zbavuje ženy bolesti zad, hlavy, nespavostí, otoků a dalších potíží, pomáhá lépe zvládat stresové situace, pocit strachu a úzkosti.

* Masáž pro těhotné ženy se může provádět od počátku 4. do konce 8. měsíce těhotenství. Reflexní masáže chodidel se v těhotenství neprovádějí.

Masáž pro ženy po porodu
Masáž pro ženy po porodu je kombinací tradiční thajské masáže a bylinné léčby, která je jednou ze základních součástí tradiční thajské medicíny (představuje kombinaci tlakové masáže s přikládáním bylinných váčků). Je zaměřena především na problematické partie ženského těla. Nabízí skvělou možnost detoxikace těla po porodu, přikládáním bylinných váčků na tělo dochází k uvolnění svalové bolesti a ztuhlosti, ke zvláčnění a osvěžení pokožky a pomáhá stimulovat krevní oběh. Vstřebávání bylin uvolňuje poporodní bolesti. Tato velmi příjemná relaxační masáž odstraní z těla škodlivé látky a vyčistí Vaši pokožku.

* Masáž pro ženy po porodu se může provádět od 4. týdne po porodu, doporučujeme však vyčkat až do konce šestinedělí.