Thajské masáže

Tradiční thajská masáž
Tradiční thajská masáž představuje masážní sestavu, která, stručně řečeno, sestává z kombinace akupresury, práce na energetických dráhách (masáž na energetických dráhách – sénách, je pro thajskou masáž klíčová) a protažení v jógových pozicích mezi nimiž masérka hladce a plynule přechází. Jedná se o kombinaci tlakové techniky (akupresurní techniky) + strečinkové (protahovací – jógové) techniky a představuje základní masáž tradiční thajské medicíny.

Thajská masáž se liší od mnohých forem západně pojímané masáže například tím, že se při ní neužívá masážní olej, masérka provádí masáž na speciálně navrhnutém nízkém masérském stole. Masáž může být prováděna ve spodním prádle, případně ve volném oblečení, které buď zapůjčíme, a nebo si můžete přinést své vlastní. Thajská masáž je výborným doplněním jakéhokoliv cvičení a je vhodná pro klienty různého věku a s různými možnostmi.

Tradiční thajská masáž uvolňuje svalstvo, zlepšuje ohebnost kloubů, pomáhá při únavě či přepnutí ze sportu a napomáhá celkové pružnosti Vašeho těla. Tradiční thajská masáž vyrovná Váš energetický systém, takže se budete cítit odpočatě a zároveň plni energie.

Relaxační olejová a aromatická masáž
Relaxační olejová masáž představuje relaxační formu thajské masáže. Jedná se o jemnou až střední masážní techniku, olej se vstřebává do pokožky několik hodin a tím ji zanechává dlouhodobě vláčnou, uklidňující účinky přetrvávají několik dní.

Aromatická olejová masáž je pak ještě mírně jemnější, než samotná olejová. Při masáži se používají příjemné aromatické oleje dle výběru zákazníka.

Sportovní olejová masáž
Jedná se o silnější variantu olejové masáže, která nalezne využití především u sportovců, a to před, během i po sportovní aktivitě.

Bali masáž
Rozmanitá kombinace tradiční thajské a olejové masáže.

Horká bylinná masáž
Horká bylinná masáž/léčba je jednou ze základních součástí tradiční thajské medicíny a jedním z nejzajímavějších způsobů kombinace hlavních větví thajské medicíny, tedy bylinářství spolu s thajskou masáží. Přikládáním bylinných váčků na tělo dochází k uvolnění svalové bolesti a ztuhlosti a také ke zvláčnění Vaší pokožky. Tato velmi příjemná relaxační masáž odstraní z těla škodlivé látky a vyčistí Vaši pokožku. Zahřeje tělo a zklidní Vaši mysl.

Byliny jsou každodenní součástí života v Thajsku a jsou užívány v tradičním léčitelství pro své omlazovací a harmonizující účinky na tělo, mysl i energii. Jedná se o bylinnou metodu v Thajsku známou jako Luk Pra Kob. Bylinné obklady jsou nahřáty v napařovacím hrnci a teplé jsou během masáže aplikovány na kůži.

Jsou vynikající v případě ztuhlých, bolestivých a natažených svalů a vazů, bolestí zad, artritidy, chronických bolestí či zranění, kožních chorob, migrén, chronického stresu a pocitu úzkosti. Směs tradičních thajských bylin používaná v těchto obkladech má současně uvolňující i povzbuzující účinky na tělo i mysl. Zklidňuje bolestivé a přepracované svaly, přičemž současně rozvádí tělesnou energii.

Královská masáž
Královská masáž je na rozdíl od thajských klasických masáží více relaxační a méně invazivní. Masérky nepoužívají tlakovou metodu, věnují se více uvolnění svalového napětí. Nastolení psychické rovnováhy je u všech masáží samozřejmostí. Tato masáž je prováděna v kombinací s aromaterapií originálním thajským aromatickým masážním olejem. Masáž vás s pomocí přírodních produktů celkově zklidňuje a působí relaxačně a antistresově na Vaše tělo a pleť. Pravidelná masáž uklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, redukuje otoky a tuhnutí tkáně. Masáž s thajskými aromatickými oleji je zakončena přikládáním horkých bylinných sáčků na místa, kudy ve Vašem těle proudí energie.

Masáž nohou
Jedná se o část tradiční thajské masáže. Masáž nohou je ideální pro unavené, těžké či opuchlé nohy. Masírováním reflexních bodů na vašich chodidlech pomáhá udržovat tělesnou rovnováhu, zlepšuje krevní oběh a zbavuje celé tělo únavy. Jde o kombinace masáže a reflexologie (spousta lymfatických zakončení).

Masáž hlavy, zad a ramen
Jedná se o část tradiční thajské masáže. Tato tlaková masáž je zaměřena na unavené svaly v oblasti zad, ramen, hlavy a krku. Uvolněním ztuhlých svalů dosáhnete hluboké relaxace a odstraníte chronické svalové bolesti. Je vhodná především pro uvolnění ztuhlosti po kancelářské práci.

Masáž pro těhotné ženy
Během těhotenství trpí ženy různými obtížemi, jako jsou bolesti zad, oteklé nohy a klouby, bolesti svalů, únavou a dalšími neduhy. Pocity úzkosti a stresu, kterými těhotné ženy trpí, samozřejmě negativně působí jak na průběh těhotenství, tak na pracovní výkon. Je známo, že to, co budoucí matka prožívá, působí přímo na vývoj dítěte. Působení na vývoj dítěte se týká také příjemných pocitů a je vyzkoušeno, že pocit spokojenosti a klidu, které se ženě při masáží dostanou, je také přenášeno na dítě.

Masáž je jedno z nejstarších a nejjednodušších léčivých umění, které během těhotenství bezpečně a efektivně ovlivňuje „stres“ ženy (fyzický či emocionální). Masáž je způsob, jak léčit pocity znepokojení, neklidu či sklíčenosti v průběhu těhotenství a je zcela přirozeným i přírodním řešením. Dopřejete-li si speciální těhotenskou masáž, naleznete krásný způsob, jak o sebe v době těhotenství pečovat a cítit se dobře.

Masáž pro těhotné je tedy velmi vhodná pro ženy, které si v době těhotenství rády dopřejí nejen možnost relaxace a odpočinku, ale také pro ty, které trpí bolestmi, ztuhlostí a pnutím celého těla v průběhu těhotenství, únavou či stresem. Je to jemná tlaková masáž, která zbavuje ženy bolesti zad, hlavy, nespavosti, otoků a dalších potíží, pomáhá lépe zvládat stresové situace, pocit strachu a úzkosti.

* Masáž pro těhotné ženy se může provádět od počátku 16. do konce 27. týdne těhotenství. Reflexní masáže chodidel se v těhotenství neprovádějí. Masáž pro ženy po porodu se může provádět od 4. týdne po porodu, doporučujeme však vyčkat až do konce šestinedělí.